اجاق گاز, اجاق گاز رومیزی

قیمت اجاق گاز رومیزی ترموکوپل دار ارزان ✔️

اجاق گاز ترموکوپل دار- اجاق ها

قیمت اجاق گاز رومیزی ترموکوپل دار دو شعله✔️ + سه شعله✔️ + چهار شعله✔️ + پنج شعله✔️ با تخفیف ویژه در کارخانه تولید. گاز رومیزی ترموکوپل دار ارزان شیشه ای و استیل.

قیمت اجاق گاز رومیزی ترموکوپل دار

اهمیت ترموکوپل در اجاق گاز

ترموکوپل قطعه ای است که امروزه در لوازم گازسوز از آن استفاده می شود. چرا که ایمنی در لوازم گاز سوز از جمله اجاق گاز، حرف اول را می زند.
اگر در طول زمان استفاده از محصول گازی ترموکوپل خراب شد به راحتی می توانید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

در ابتدا به این موضوع می پردازیم که ترموکوپل چگونه کار می کند؟

همانطور که می دانید اجاق گازی که مجهز به ترموکوپل است، حین روشن کردن باید چند ثانیه نگه دارید. دلیل اصلی آن روش کار ترموکوپل است. اگر بخواهیم یک تعریف تخصصی از ترموکوپل داشته باشیم، می توان گفت ترموکوپل یک مولد برق است.

ولوم اجاق گاز را که پایین نگه می داریم، چند ثانیه نیاز است که ترموکوپل گرم شود. ترموکوپل که گرم می شود، برق تولید می کند و برق تولیدی به بوبین می رسد، در این مرحله بوبین در حالت جذب نگه داشته می شود و مسیر گاز باز شده و شعله روشن می شود.

چرا ترموکوپل در اجاق گاز اهمیت دارد؟

وقتی شعله اجاق گاز به هر دلیلی خاموش می شود، اما جریان گاز همچنان وجود دارد، سنسور ترموکوپل به دلیل خاموش شدن شعله سرد می شود، در نتیجه برقی تولید نخواهد کرد که به بوبین برسد و بوبین مسیر گاز را باز کند. بنابراین ترموکوپل باعث قطع جریان گاز خواهد شد.
امروزه تمام اجاق گاز های رومیزی و صفحه ای مجهز به ترموکوپل هستند. اجاق گاز بدون ترموکوپل ایمنی کمتری دارد. اما قیمت پایین تری نسبت به مدل ترموکوپل دار دارد.

قیمت اجاق گاز رومیزی ترموکوپل دار

اجاق گاز ترموکوپل دار چیست؟

در بخش قبلی با قطعه ترموکوپل آشنا شدید که با بوبین ایمنی اجاق گاز را تامین می کنند. اجاق گاز ترموکوپل دار به گازی گفته می شود که در کنار هر شعله این قطعه تعبیه شده باشد. که در تصویر زیر مشاهده می کنید.
در خرید گاز صفحه ای و رومیزی اگر دقت کرده باشید، در تمامی مدل های دو شعله، سه شعله، چهار شعله و پنج شعله ترموکوپل وجود دارد.

ترموکوپل اجاق گاز-اجاق ها

علائم خرابی ترموکوپل اجاق گاز

ترموکوپل یکی از پرمصرف ترین قطعاتی است که به آن سنسور دمایی گفته می شود و در صنایع مختلف کاربرد های فراوانی دارد.
از دلایل استفاده بسیار از ترموکوپل های تماسی، می توان به اندازه گیری رنج دمایی بالای آن ها اشاره کرد که دقت بسیار بالایی هم دارند.

امروزه علاوه بر اجاق گاز ها در لوازم گازسوز بسیاری از ترموکوپل استفاده می شود. از جمله می توان به فر، بخاری، آبگرمکن و… اشاره کرد.

اما از کجا بفهمیم ترموکوپل خراب شده است؟

این سوالی است که برای بسیاری از شما پیش می آید. ترموکوپل نیز همانند سایر قطعات اجاق گاز طول عمری دارد و با گذشت زمان از کیفیت آن کاسته می شود.

اگر ترموکوپل استفاده شده در اجاق گاز خوب باشد یعنی کیفیت بالایی داشته باشد، طول عمر بالایی خواهد داشت. اما در غیر اینصورت سریع خراب شده و باید تعویض گردد. بنابراین حین خرید اجاق گاز باید به این قطعه توجه کافی داشته باشید.

این قطعه قابل تعویض است و میتوانید از اجاق گاز خود همانند روز اول استفاده کنید.

همانطور که گفته شد ترموکوپل یک قطعه مبدل است و به مرور زمان این خاصیت خود را از دست می دهد و از علائم خرابی آن می توان به روشن نماندن ترموکوپل اشاره کرد.

یک نکته دیگر که باید بدانید این است، اجاق گاز های بدون ترموکوپل این مشکل را ندارند. چرا که قطعه ترموکوپل را ندارند.

اجاق گاز رومیزی سه شعله ترموکوپل دار

یکی از انواع مدل های اجاق گازهای ترموکوپل دار، گاز رومیزی سه شعله است که هم در مدل صفحه ای توکار و هم رومیزی روکار ساخته می شود.

علاوه بر مدل سه شعله، اجاق گاز رومیزی دو شعله ترموکوپل دار نیز در مدل های مختلف طراحی و ساخته می شود.

انواع اجاق گاز رومیزی ساده سه شعله، امروزه به صورت ترموکوپل دار نیز تولید می شوند. همان مدل های لعابی قدیمی. البته برخی تولید کننده ها فقط به صورت سفارشی این مدل را ترموکوپل دار ارائه می کنند.

انواع گاز رومیزی آشپزخانه یا مدل صفحه ای نیز به صورت ترموکوپل دار تولید می شوند. قیمت اجاق گاز سه شعله ترموکوپل دار به کیفیت ترموکوپل، برند، جنس، قیمت ترموکوپل اجاق گاز رومیزی یا صفحه ای و… بستگی دارد.

قیمت اجاق گاز رومیزی ترموکوپل دار

انواع اجاق گاز رومیزی، در مدل های زیر تولید می شود.

  1. اجاق گاز رومیزی دو شعله
  2. اجاق گاز رومیزی سه شعله
  3. اجاق گاز چهار شعله
  4. اجاق گاز پنج شعله

اما خرید گاز رومیزی ارزان قیمت چگونه امکان پذیر است؟

به طور کلی باید گفت قیمت اجاق گاز ترموکوپل دار به کیفیت قطعات و استاندارد آن بستگی دارد. امروزه کارخانه جات بسیاری در کشور تولید اجاق گاز رومیزی در مدل های متنوع را انجام می دهند. که هر کدام قیمت خاص خود را دارد.

برند های معروف اغلب قیمت بالاتری دارند. اما خرید مستقیم از کارخانه نیز بسیار مقرون یه صرفه تر خواهد بود.
جهت سفارش عمده اجاق گاز رومیزی باکیفیت می توانید با ما در ارتباط باشید.

گاز رومیزی ترموکوپل دار ارزان از کجا بخریم؟

برند های مختلف، گاز رومیزی ترموکوپل دار تولید می کنند. برند های معروف این مدل اجاق گاز را با قیمت بالا عرضه می کنند.
برای مثال گاز رومیزی ترموکوپل دار اخوان یکی از مدل های با قیمت بالا به شمار می رود.

اما برندهایی هم فعالیت می کنند که گاز رومیزی باکیفیت ترموکوپل دار تولید و عرضه می کنند. که می توانید این نوع اجاق گاز ها را با قیمت پایین تهیه کنید.

اجاق گاز 5 شعله رومیزی، اجاق گاز 3 شعله، 2 شعله و یا 4 شعله، هر کدام که نیاز شما را رفع می کند.

اگر می خواهید گاز رومیزی ترموکوپل دار ارزان بخرید، می توانید از مشاوره این مجموعه استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.