اجاق گاز - سینک - هود

مزایا و معایب اجاق گاز صفحه ای و رومیزی ⚡️

مزیت گاز صفحه ای

مزایا و معایب اجاق گاز صفحه ای و رومیزی ✔️ شیشه ای و استیل شما را در ⏪ خرید اجاق گاز صفحه ای مناسب کمک خواهد کرد. مزایای اجاق گاز صفحه ای + نکات مهمی که باید حین ☀️ خرید اجاق گاز صفحه ای و رومیزی رعایت کنید.

اجاق گاز صفحه ای یا رومیزی محصولی است در چند سال اخیر توانسته توجه ها را به خود جلب کند و بازار فروش خوبی به دست آورد. از دلایل اصلی بولد شدن گاز های صفحه ای، می توان به ابعاد مناسب و مدل های متنوع آن اشاره کرد.
محصولی که برای هر سلیقه ای تولید می شود. قطعا این را هم می دانید که هر وسیله ای مزایا و معایبی دارد که اجاق گاز صفحه ای نیز از این قضیه مستثنا نیست.
در ادامه این مطلب، هم با مزایا و معایب اجاق گاز های صفحه ای و هم با نکات مهم خرید اجاق گاز آشنا خواهید شد.

انواع اجاق گاز صفحه ای

گاز های صفحه ای روی کابیت نصب می شوند و قابل جا به جایی نیستند. این اجاق گاز ها در بین برند های ایرانی و خارجی از 1 شعله تا 6 شعله وجود دارند. شما با توجه به نیاز خود می توانید هر کدام را انتخاب کنید.
انواع گاز صفحه ای هم در مدل های گازی و هم برقی ساخته می شوند. اما مدل گازی در ایران استفاده بیشتری دارد.
این اجاق گاز ها با توجه به تنوع مدلی که دارند، جلوه خاصی به دکوراسیون آشپزخانه می دهند.

به طور کلی انواع اجاق گاز صفحه ای به چند دسته کلی تقسیم میشوند.

 • اجاق گاز رومیزی صفحه استیل
 • اجاق گاز رومیزی صفحه شیشه ای
 • اجاق گاز رومیزی استیل و شیشه ای (ترکیبی از شیشه و استیل)
 • اجاق گاز رومیزی سرامیکی

هر کدام از این اجاق گاز ها ویژگی های خاص خود را دارند. که برای آشنایی بیشتر می توانید مطلب انواع اجاق گاز رومیزی را مطالعه کنید.

مزایای کلی اجاق گاز های صفحه ای

برای اینکه مزایای اجاق گاز های صفحه ای و رومیزی را دقیق تر بشناسید در ادامه با ما همراه باشید.

 1. دارای طراحی خاص در ابعاد مختلف
 2. دارای ظاهر شیک و مدرن
 3. متناسب با هر دکوراسیونی
 4. تنوع مدل بالا
 5. ایمنی و امنیت بالا
 6. استفاده از فضای کم آشپزخانه
 7. تولید در انواع رنگ ها
 8. استفاده از آن در نقاط مختلف آشپزخانه
 9. تنوع جنس بالا

مزیت گاز رومیزی

معایب اجاق گاز صفحه ای و رومیزی

اجاق گاز صفحه ای و رومیزی همانطور که مزایایی دارند، دارای معایبی نیز هستند که آشنایی با آن ها شما را در خرید گاز صفحه ای کمک خواهد کرد.

 • نداشتن فر متصل
 • عدم امکان جا به جایی بعد از نصب
 • کم شدن فشار گاز خروجی در صورت استفاده 4 یا 5 شعله بصورت همزمان
 • عدم امکان استفاده از ظروف بزرگ

مزایا و معایب اجاق گاز استیل

آیا اجاق گاز استیل را برای خرید انتخاب کرده اید و نمی دانید چه مزایا و معایبی دارد؟ پیشنهاد ما به شما بررسی دقیق نیاز های خود و بررسی اینکه اجاق گاز مناسب آشپزخانه شما کدام است. این بررسی با پی بردن به اینکه اجاق گاز استیل چه مزیت ها و چه معایبی دارد، انجام می شود.

خرید اجاق گاز استیل انتخاب بسیاری از خریداران اجاق گاز رومیزی است. یکی از محکم ترین دلایل آن مقاومت و طول عمر بالای گاز استیل است و اینکه ضربه باعث آسیب به اجاق گاز نمی شود.

اما یکی از مهمترین معایب گاز استیل این است که تمیز کردن آن زمان زیادی می خواهد و برای اینکه همیشه تمیز باشد، باید همیشه سطح آن را پاک کنید.

مزایا و معایب اجاق گاز شیشه ای

اگر اجاق گاز شیشه ای را برای خرید اجاق گاز رومیزی انتخاب کرده اید، بهتر است بدانید که اجاق گاز شیشه ای از جمله گازهای صفحه ای یا رومیزی است که تمیز کردن آن بسیار آسان است و در کمترین زمان می توانید سطح آن را تمیز کنید. همچنین اگر آشپزخانه ای شیک می خواهید، اجاق گاز رومیزی شیشه ای یکی از بهترین انتخاب ها می تواند باشد.

البته علاوه بر مزیت ها، اجاق گاز شیشه ای معایبی نیز دارد که باید به آن اشاره کرد. آن هم این است که در صورت نشتی و یا ضربه به لبه گاز، گاز شیشه ای دچار شکستگی شده و پس از شکستن به صورت ذرات کوچک و پودر در می آید.

نکات کاربردی هنگام خرید اجاق گاز صفحه ای

بعد از آشنایی با مزایا و معایب گاز صفحه ای و رومیزی به راحتی می توانید اجاق گاز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اما حین خرید گاز رومیزی چه نکاتی را باید رعایت کرد تا خرید موفقی داشت؟

 • شکل اجاق گاز
 • کاربری اجاق گاز
 • به تعداد شعله ها دقت کنید
 • اندازه شعله ها مهم است
 • فاصله شعله‌ ها مهم است
 • به مکان نصب توجه کنید
 • توجه به جنس اجاق گاز
 • توجه به قیمت
 • توجه به برند اجاق گاز
 • توجه به امکانات اجاق گاز
 • حتما مجهز به ترموکوپل باشد
 • توجه به ابعاد استاندارد گاز رومیزی
 • توجه به گارانتی

جهت اطلاعات بیشتر در زمینه خرید اجاق گاز، می توانید مطلب راهنمای خرید اجاق گاز را مطالعه کنید.

گاز آشپزخانه

انتخاب اجاق‌گاز متناسب با آشپزخانه

حتما این سوال برای شما هم پیش آمده است که، چه نوع اجاق گازی مناسب آشپزخانه شماست؟

یکی از مهمترین مواردی که باید در انتخاب گاز رومیزی آشپزخانه به آن توجه داشته باشید، اندازه یا ابعاد آن است. اگر آشپزخانه کوچک دارید، اجاق گاز با ابعاد و تعدا شعله کم انتخاب کنید اگر آشپزخانه بزرگی دارید، می توانید مدل 5 یا 6 شعله را انتخاب کنید.

در سال های گذشته اغلب خریداران، اجاق گاز مبله را در الویت قرار می دادند. اما با ورود اجاق گاز های صفحه ای و رومیزی، الویت ها تغییر پیدا کرده و گاز های صفحه ای بیشتر مورد توجه قرار گرفتند.
در حال حاضر نیز انواع گاز صفحه ای استیل و شیشه ای با توجه به تنوع طرح بالا و کیفیت مطلوب، به انتخاب اول بسیاری از خریداران اجاق گاز تبدیل شده است.

گاز رومیزی هم توسط برند های ایرانی و هم برند های خارجی عرضه می شود. شما با توجه به بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید، می توانید هر کدام را انتخاب کنید.

  علت خاموش شدن شعله اجاق گاز + راهکار اساسی

تفاوت برند های ایرانی با خارجی در امکانات آنهاست.

البته برند های ایرانی در سال های اخیر روی کیفیت اجاق گاز های صفحه ای کار کرده اند و واقعا محصولی باکیفیت وارد بازار های داخلی و خارجی می کنند.

بنابراین شما می توانید با توجه به نیاز خود اجاق گاز 1 شعله، 2 شعله، 3 شعله، 4 شعله، 5 شعله یا 6 شعله تهیه کنید.

تمیز کردن اجاق گاز های صفحه ای

آیا گازهای رومیزی راحت‌تر تمیز می‌شوند؟
این سوالی است که تقریبا همه خریدارن اجاق گاز صفحه ای یا رومیزی دارند. باید گفت تمیز کردن انواع اجاق گاز شیشه ای و استیل صفحه ای راحت تر از مدل های مبله است.

گاز صفحه ای مرغوب

خرید آنلاین بهترین گاز رومیزی

آیا خرید گاز رومیزی به صورت آنلاین امکان پذیر است؟

شما هر نقطه کشور که باشید، می توانید با مراجعه به سایت ها ابتدا با انواع مدل ها و سپس مشخصات گاز های صفحه ای و رومیزی آشنا شوید و انتخاب راحت تری نسبت به فروشگاه های سطح شهر داشته باشید.
در این صورت شما ابتدا تمامی مدل ها را مقایسه میکنید و سپس با توجه به نیاز خود و مدل آشپزخانه ای که دارید، خرید انجام می دهید.

قیمت اجاق گاز صفحه شیشه ای یا استیل

یکی از معیار هایی که در خرید اجاق گاز صفحه ای شیشه ای و استیل تاثیرگذار است، قیمت آن می باشد. چرا که طرح ها و برند های مختلف دارای قیمت های متفاوتی هستند. برای مثال: مدل استیل قیمت بالاتری نسبت به مدل شیشه ای دارد.
اجاق گاز صفحه ای از ارزان قیمت تا گران قیمت در بازار وجود دارد. با توجه به بودجه و نیاز خود می توانید از بین برند های مختلف مناسب ترین را انتخاب کنید.

در پایان:

به طور کلی امروزه با توجه به کوچک بودن آشپزخانه ها، استفاده بهینه از فضای موجود بسیار مهم است. اجاق گاز صفحه ای با اشغال فضای کم، امکان استفاده بهینه از فضا را به شما می دهد.
همچنین اگر با توجه به نکاتی که گفته شد، خرید اجاق گاز صفحه ای و رومیزی را انجام دهید، بدون شک بهترین مارک اجاق گاز توکار صفحه ای یا رومیزی را می توانید خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *